Bizi Takip Edin :

Gaziler Günü Kutlandı - 20-09-2015
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, 19 Eylül Gaziler Gününü Kutladı.
Karasu İlçe Hükümet Konağı önünde, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla tören düzenlendi. Törende ilçe protokolü hazır bulundu. Çelenk koyma töreninin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Tören sonunda, törene katılan protokol ve gazilerle Askerlik Şubesi ziyaret edildi. 
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, günün anlam ve önemine ilişkin bir mesaj yayımladı. İspiroğlu mesajında; ‘’19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ''Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı'' verilmesinin ardından her yıl 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Vatan topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır. Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalarla isimlerini yazdıran kahraman gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum.
‘’En İtibarlı Mertebe’’
Millet olarak şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde, bağımsız olarak yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Gazilik devlet başkanından isimsiz nefere kadar herkesin gururla taşıdığı en itibarlı mertebe olmuştur. Bugün gazilerimizin ve şehitlerimizin ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.
Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anar, hayatta olan gazilerimize de minnet ve şükran duygularımızı sunarım” ifadelerine yer verdi.