Bizi Takip Edin :

Karasu, Ay Yıldız Oldu - 19-09-2015
Karasu Belediyesi son günlerde artan terör eylemlerine tepki olarak esnafa ve vatandaşlara yüzlerce Türk Bayrağı dağıttı.
Karasu Belediyesi son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki göstermek için ilçenin en işlek cadde ve bulvarlarında bulunan esnaf, market ve vatandaşlara Şanlı Türk Bayrağımızı dağıttı, bu olay üzerine Karasu muhteşem bir görüntüye büründü.
‘’Öncelikle Bayrağımıza Sahip Çıkacağız’’
Türk Bayrağımızın esnafa dağıtımını gerçekleştiren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu sözlerinde şu ifadelere yer verdi. ‘’ Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Hain terörü ve onların alçak işbirlikçilerini lanetliyoruz. Türkiye’nin birliği, dirliği, kardeşliği üzerinde hesap yapmak isteyenlerin oyunları tarihte olduğu gibi yeniden alt üst olacak ve bozulacaktır. El ele vererek bunu tüm dünyaya göstereceğiz’’ dedi. İspiroğlu; ‘’Öncelikle Bayrağımıza sahip çıkacağız. Biz birlik ve beraberlik içinde Bayrağımıza sahip çıkıyoruz. Esnaf kardeşlerimize, birlik ve beraberliğimizin, bağımsızlığımızın sembolü olarak, bayrağımızı hediye ederek bu konudaki hassasiyetimizi ve direncimizi gösterdik. İlçe merkezimizin her tarafını teröre tepki amaçlı olarak Türk bayraklarıyla donatacağız’’ dedi.
‘’Mevlid-i Şerife Davet’’
Vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtımı sırasında, 18 Eylül Cuma günü, Cuma Namazı öncesinde, Şehitlerimizin Aziz Ruhları için Mevlid-i Şerif okutacağı bildirildi. Başkan İspiroğlu tüm Karasu halkını, Merkez Cami, Yalı Mahallesi Ulu Cami, Kuzuluk Elmalı Cami ve Aziziye Merkez Camiinde okunacak Mevlid-i Şerife davet etti.