Bizi Takip Edin :

Kaynarca-Karasu ikiz tünel çalışmaları devam ediyor! - 15-04-2015
Kaynarca-Karasu yolundaki ikiz tünel ve kavşak çalışmaları sürüyor.Fatih Zaimoğlu, yaptığı açıklamada, temmuz 2013'te başlayan çalışmanın üç bölgede sürdürüldüğünü söyledi.
 
Kavşak ve tünelle 36 kilometre uzunluğundaki Kaynarca-Karasu yolunun 16 kilometrelik bölümünün yapımını üstlenen Yertaş firmasının şantiye şefi Fatih Zaimoğlu, yaptığı açıklamada, temmuz 2013'te başlayan çalışmanın üç bölgede sürdürüldüğünü söyledi.
 
Kaynarca'dan itibaren 15. kilometrede inşa edilen biri 360, diğeri 470 metre olan ikiz tüneldeki çalışmaların bozuk zemin dolayısıyla ağır ilerlediğine dikkati çeken Zaimoğlu, "24 saatte 80 santimetre yol alabiliyoruz. Zemin zayıf olduğu için 'çelik XA' denilen sistemle güçlendirme yapıyoruz" diye konuştu.
 
Zaimoğlu, henüz kamulaştırma planları tamamlanmadığı için kavşak başta olmak üzere yapımını üstlendikleri 16 kilometre uzunluğundaki yolun tamamlanma tarihinin belli olmadığını anlattı.
 
Zaimoğlu, kamulaştırma çalışmaları hakkında şu bilgiyi verdi:  
 
"Bakanlık, kamulaştırma kararı veriyor. Kıymet takdir komisyonu fiyat belirliyor. Vatandaş, fiyatı kabul etmeyebilir. Eskiden bu gibi durumlarda avukat tutarak bedel artırım davası açılıyordu. Şimdi davayı kamu açıyor ve mahkemenin fiyat belirlemesini istiyor. Dava sonucunda fiyat yükseltilmesi olduğu gibi düşürülmesi de söz konusu olabiliyor. Aslında Karayoll