Bizi Takip Edin :

Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi Kurulması Kararı - 15-04-2015
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi kurulacağı müjdesine ilişkin şükranlarını sunduklarını söyledi.
 
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi kurulacağı müjdesine ilişkin, "Milli tankı üreten, milli treni üretmeye hazırlanan Sakarya'nın, otomotiv üretim üssü olmasının önünde hiçbir engel yok. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Daha çok çalışacak ve inşallah stratejik sektörümüz otomotivde Türkiye'nin yıldız şehri olacağız" dedi.
 
Kösemusul, "otomotiv şehri Sakarya" için daha çok çalışacaklarını söyledi.
 
Türkiye'nin ihracat hedefine en önemli katkıyı otomotiv sektörünün verdiğini dile getiren Kösemusul, bir asırlık nitelikli istihdam tecrübesiyle sektördeki ihracata omuz verdiklerini vurguladı.
 
Kösemusul, Sakarya'nın otomotiv şehri olması için çalıştıklarına dikkati çekerek, şunları dile getirdi:
 
"Sakarya'mızın sektör tecrübesine inanan firmalar,önemli yatırımlarını şehrimizde yaptı ve hamdolsun başarılı oldular. Toyota'nın tek sıfır hatalı üretim yapan fabrikası, milli tank Altay'ın üretimini yapan Otokar, Tank Palet, Türk Traktör, Başak Traktör ve otomotiv yan sanayi firmaları, milli treni üretmeye hazırlanan TÜVASAŞ, Sakarya'mızda. Kaliteli eğitim ve nitelikli istihdamda hamdolsun başarılıyız. Kümelenmelere önem vererek, ihtisas OSB'leri şehrimize kazandırdık. Sakarya'mız, potansiyeliyle, otomotiv sektöründe tüm şartlarını yerine getirmesiyle bu yatırımı çok arzuladı, çok çalıştı ve Sayın Cumhurbaşkanımız büyük yatırımı bizzat açıklamış oldu. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza şükranlarımızı sunuyor, çok teşekkür ediyoruz."
 
Otomotivin kalbi olacak endüstri bölgesi için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının çalışma başlattığını ifade eden Kösemusul, "Bakanımız Sayın Fikri Işık, istikametimizde, tüm çalışmalarımızda bize destek vermiş ve yol göstermişlerdir. Çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
 
Kösemusul, Karasu ilçesinde otomotiv konusunda ihtisaslaşmış endüstri bölgesi kurulması için gerekli fizibilite ve yer seçimi çalışmalarının bakanlık tarafından tamamlandığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Yaklaşık 222 hektarlık alan, Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi olarak bizzat Sayın Cumhurbaşka