Bizi Takip Edin :

Sakarya'nın Karasu ilçesinde ve 4 Ayrı İlçesine golf ve geriatri merkezi kurulacak! - 15-04-2016
Mahmut Kösemusul, “Akyazı, Hendek, Sapanca, Taraklı ve Karasu ilçelerimizde golf ve geriatri merkezi, kış sporları, süs bitkiciliği, doğa ve kongre turizmi ile termal turizmin, sahil turizminin canlandırılması noktasında önemli çalışmalar var
 
TERÖRE LANET
 
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Akgün Altuğ’un başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında ilk olarak kürsüye gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Her ay meclis konuşmalarımızın başında ilk başlığımız terör meselesi oluyor, terör saldırıları her ay başka bir yerde, başka bir saldırıyla canımızı yakıyor. Geçtiğimiz ay Sultanahmet saldırısı, bu ay ise  Ankara  saldırısı meclis konuşmamın ilk maddesi oldu. Ankara’da gerçekleşen, ülkemizin kalbine yöneltilen insanlık dışı terör eylemini şiddetle kınıyor ve bu saldırıdan medet umanları lanetliyorum” dedi.
 
4 BİN KİŞİYE İŞ
 
“Sakarya milli üretim ve otomotiv şehri olacak” diyen Kösemusul, “Karasu ilçemizde bulunan 222 hektarlık Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi, Bakanlar Kurulu kararı ile münferit yatırım yeri olarak BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye tahsis edildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık yaptığı açıklamada, bu yatırımın bölge ve Türkiye için çok önemli olduğunun altını çizdi. Işık ayrıca, alanda savunma sanayi araçları başta olmak üzere kamyon, otobüs ve motor üretimi noktasında 1,3 milyar liralık bir yatırım yapılacağını ve 4 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacağını ifade etti” diye konuştu.
 
‘FARK YARATIYOR’
 
“Ülkemizin birçok bölgesinde, birçok şehrinde böyle bir potansiyel, böylesine önemli avantajlar yok dedik ve yola çıktık” diyen Kösemusul, “Bugün Otokar milli tankı üretiyor, TÜVASAŞ milli tren için çalışıyor. Toyota CEO’su Hiroshi Kato ay içerisinde misafirimdi, sıfır hata ile dünyada söz sahibi şehiriz ve bu yüzden yatırımlarını artırma kararı aldı. Tank palet, Türk Traktör, Başak Traktör ve tabii ki yan sanayi çalışmalarımız fark oluşturuyor” dedi.
 
GOLF MERKEZİ
 
Kösemusul sözlerine şöyle devam etti, “Yine Milletvekilimiz Sayın Mustafa İsen’in Sakarya’mızın turizm geleceği ile ilgili gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili açıklamaları oldu. Akyazı, Hendek, Sapanca, Taraklı ve Karasu ilçelerimizde golf ve geriatri merkezi, kış sporları, süs bitkiciliği, doğa ve kongre turizmi ile termal turizmin, sahil turizminin canlandırılması noktasında bakanlık düzeyinde önemli çalışmalar var. SATSO olarak turizmde de üzerimize düşeni gerçekleştirmek isteriz. Sayın vekilimizin çalışmalarına destek vereceğiz” dedi.
 
YENİ TARİFE
 
Kösemusul’un konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye Meclis Üyesi Naci Altun geldi. Altun konuşmasında bazı güzergahlardaki yolcu taşımacılığına fiyat artışı konusunu gündeme getirdi. Yapılan oylama sonucunda fiyat artışı teklifi kabul edilirken, fiyat artışına gidilen güzergahlar şöyle; Adapazarı-İkizce eski fiyat 2.25 TL, yeni fiyat 2.75 TL. Adapazarı-Çınarlık eski fiyat 2.75 TL, yeni fiyat 3.25 TL. Adapazarı-Örentepe eski fiyat 3.50 TL, yeni fiyat 4.00 TL. Adapazarı-Salmanlı 3.50 TL, yeni fiyat 4 TL. Adapazarı-Yeniköy eski fiyat 5.50 TL, yeni fiyat 6 TL. Adapazarı-Kaynarca eski fiyat 5 TL, yeni fiyat 6 TL.
 
Yeni Sakarya